dieta

ZDROWE ŻYCIE,
ZDROWA DIETA

ZMIANA NAWYKÓW zaczyna się w głowie

Zmiana nawyków nie jest taka prosta. Dlatego ważne jest, aby znaleźć swoje pozytywne wzmocnienia tak, by nie eksploatować maksymalnie swojej siły woli. Ona się wyczerpuje, co potwierdzają badania. Poniżej w linku kilka wskazówek, które mogą być pomocne, ale jeśli one nie do końca nam pasują, szukajmy swoich wzmocnień.

życie

Dlaczego zdrowe
Produkty?

Świadomość konsumencka to ważny element stylu życia.

Nie wszystkie produkty dostępne w sklepach są dla Ciebie jednakowo zdrowe. Część z nich zawiera sztuczne konserwanty, emulgatory, stabilizatory, zagęstniki oraz inne E składniki które mogą mieć niekorzystny wpłwy na Twój organizm. Jeżeli chcesz uniknąć niepożądanych składników zobacz nasz artykuł.

dzień

Zasady zdrowego
stylu życia

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu

Zdrowy styl życia powinien być kluczowym elementem u każdej osoby, ponieważ wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie człowieka, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. W czasach, gdy większość ludzi jest zabiegana, co ma niekorzystny wpływ na zdrowie, warto wprowadzić kilka zasad w swoje życie codzienne, które pomogą w zadbaniu o organizm.

dzień

Czego powinniśmy
unikać?

Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu.

Dlaczego tłuszcze trans są tak szkodliwe? Co powinniśmy wybrać – masło czy margarynę? Czym zastąpić biały cukier? Ile soli powinna zawierać zbilansowana dieta? Czy to prawda, że tłuszcze nasycone sprzyjają rozwojowi nowotworów? Dowiedz się z naszego artykułu.

Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego, ilość i jakość pokarmu warunkuje jego przedłużenie.

styl

Co to znaczy
„być zdrowym”?

Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody.

Zdrowy tryb życia nie polega tylko i wyłącznie na diecie. Należy oczywiście dbać o to w jaki sposób się odżywia, jednak istnieje szereg innych aspektów, które są równie ważne zarówno dla osoby chcącej żyć zdrowo, jak i dla otoczenia.

1h ćwiczeń to tylko 4% twojego dnia więc bez wymówek!

Zobacz jak zacząć